
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 100 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 2.1 A |
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 2.4 A |
| Max Saturation Current | 2.1 A |
| Max Temperature Rise Current | 2.1 A |
| Temperature Rise Current | 2.35 A |
| Max Length | 3.1 mm |
| Max Width | 3.1 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
Stock: 381
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18809
Ext.Price$0.18809
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18809 | $0.18809 |
| 10 | $0.15389 | $1.53890 |
| 50 | $0.13028 | $6.51400 |
| 100 | $0.11029 | $11.02900 |
| 500 | $0.08712 | $43.56000 |
| 1000 | $0.06882 | $68.82000 |
| 3000 | $0.06553 | $196.59000 |
| 5000 | $0.06240 | $312.00000 |
| 10000 | $0.05942 | $594.20000 |
